Panel logowania dla poszukujących pracy:
adres e-mail:
haslo:

Konkursy

 

Prezentujemy informacje dotyczące ogólnopolskich konkursów. 

 


 
Make a difference for Europe


Just graduated? Looking to start an exciting new career? The EU institutions are currently recruiting dynamic and dedicated new graduates to fill more than 100 new graduate administrator roles. The role offers the perfect launch pad to a stimulating and varied career where you'll get the chance to work on the issues of the day and genuinely make a difference for Europe. You'll need to be smart, driven and multi-lingual and keen to start a new life in the vibrant cities of Brussels or Luxembourg. You'll work in a fast-paced working environment, surrounded by multinational colleagues and be offered numerous training opportunities to improve your professional skills.

Don't miss this fantastic career opportunity – registration opens on 30 March 2017.
Click here for more details.

 


 

 


 

 Konkurs grantowy dla mediów akademickich

 

 

 

Materiały dziennikarskie o tematyce ekonomicznej, wsparcie finansowe nawet do wysokości 4500 zł, opieka merytoryczna doświadczonych redaktorów, możliwość aplikowania przez redakcję, jak i pojedynczych dziennikarzy – to podstawowe założenia konkursu grantowego, skierowanego do wszystkich redakcji mediów akademickich w Polsce, który rusza od stycznia 2017 roku. Projekt jest realizowany przez Fundację „Fundusz Mediów” w ramach działań edukacyjnych Warszawskiego Instytutu Bankowości.

W Polsce aktywnie funkcjonuje kilkadziesiąt redakcji akademickich - prasowych, radiowych i internetowych. Od lat pełnią one ważną misję na rzecz popularyzacji kultury studenckiej. Coraz częściej jednak muszą mierzyć się nie tylko z oczekiwaniami swoich odbiorców, ale i podstawowymi trudnościami, choćby w postaci sprzętu do pracy czy dodatków motywacyjnych dla osób tworzących te media.

Odpowiedzią na tego typu problemu jest inicjatywa Warszawskiego Instytutu Bankowości, który zacieśniając relacji między szeroko rozumianą branżą finansową a środowiskiem mediów akademickich, zdecydował się uruchomić Fundusz Grantowy polegający na gromadzeniu i promocji najlepszych materiałów młodych dziennikarzy o szeroko pojętej tematyce gospodarczej.

- Mam nadzieję, że pierwszy tego rodzaju program w skali kraju będzie impulsem nie tylko do rozwijania warsztatu zawodowego i tworzenia ciekawych oraz wartościowych tekstów i audycji, ale także pozwoli na zainteresowanie tematyką większej liczby osób, studiujących nie tylko kierunki ekonomiczne. Zwłaszcza, że jak wynika z raportu "Start na rynku pracy", aż 90% studentów deklaruje pozytywną ocenę własnej wiedzy ekonomicznej. Będą więc mieli oni okazję ją zweryfikować w obliczu wymagających zasad sztuki dziennikarskiej - powiedział Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, Waldemar Zbytek.

Gwarantem wysokiej jakości zgłaszanych materiałów jest Fundacja Towarzystwa Dziennikarskiego "Fundusz Mediów", która będzie jednocześnie koordynatorem projektu. Udzieli ona wsparcia aplikującym redakcjom i dziennikarzom akademickim poprzez stworzenie zespołu doświadczonych redaktorów, z którymi uczestnicy będą mogli konsultować proces przygotowywania dzieła dziennikarskiego. Redaktorzy-konsultanci, razem z reprezentantem WIB oraz Parlamentu Studentów RP, wejdą także w skład komisji oceniającej projekty aplikujące do grantów pod kątem merytorycznym i warsztatowym.

- Nie ma ważniejszej rzeczy dla początkującego dziennikarza, niż współpraca z doświadczonym redaktorem. Dlatego jesteśmy pełni uznania dla projektu Warszawskiego Instytutu Bankowości, który rozumie, że wsparcie dla dobrego dziennikarstwa musi mieć wymiar i merytoryczny, i materialny - powiedział Prezes Fundacji "Fundusz Mediów" Jacek Rakowiecki.

Więcej szczegółów na: www.funduszmediow.pl
 


 

Studenci mają szansę wygrać 25 000 zł

 

Trwa 10. edycja ABB IT Challenge – ogólnopolskiego konkursu dla studentów, w którym główną nagrodą jest 25 000 zł. W tym roku zadaniem studentów jest przygotowanie projektu, który udowodni, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia. Pomysły można zgłaszać do 2 kwietnia.

 

Uczestnicy, którzy podejmą wyzwanie ABB, będą mieli za zadanie opracować narzędzie, które wpisze się w motto „Interact with the real world” i korzystając np. z rzeczywistości rozszerzonej czy wirtualnej, usprawni wybraną przez nich dziedzinę życia. – Z okazji 10. rocznicy ABB IT Challenge postanowiliśmy nie ograniczać studentów i nie narzucać im dziedziny, której mogą dotyczyć projekty. Liczymy, że uczestnicy zaskoczą nas swoją kreatywnością i zaprezentują innowacyjne rozwiązania. W tegorocznej edycji skupiamy się na szeroko pojętej interakcji człowieka z technologią. Chcemy, aby uczestnicy sami znaleźli grupę odbiorców swojego projektu i na podstawie ich potrzeb zaprojektowali narzędzie, które usprawni ich życie – mówi Robert Banet, koordynator projektu. W ABB IT Challenge mogą wziąć udział drużyny 2- lub 3-osobowe, których członkami są studenci dowolnej uczelni.


Potęga interakcji
Tegoroczny temat konkursu odzwierciedla zagadnienia, nad jakimi pracują programiści ABB. Flagowym projektem w dziedzinie interakcji człowieka z technologią jest opracowany przez pracowników firmy robot YuMi – pierwsza maszyna przyjazna ludziom. – Chcemy pokazać, że umiejętne wykorzystanie technologii może przynieść wiele dobrego. Oczekujemy od uczestników propozycji, które przede wszystkim będą użyteczne i możliwe do wykonania – mówi Robert Banet. Poza główną nagrodą pieniężną – 25 000 zł, na najlepszych czekają też inne nagrody.  Członkowie drużyny, która zajmie drugie miejsce, otrzymają iPady Air 2. Trzeci zespół otrzyma iPady mini 4, a dla zdobywców czwartego i piątego miejsca organizatorzy przewidzieli Google Chromecast II.


Projekty, które zmieniają rzeczywistość
W poprzedniej edycji konkursu studenci przygotowywali rozwiązania, które ułatwiają proces uczenia się. Wygrała drużyna Agnieszki Kolasińskiej z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Kamila Pociota z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zespół opracował aplikację, dzięki której można monitorować i rozwijać procesy poznawcze u osób starszych.


Zapisy i więcej informacji na stronie: http://itchallenge.pl/

ABK KARIERY
Seminarium doktoranckie we WSIiZ - NAUKI O MEDIACH