Panel logowania dla poszukujących pracy:
adres e-mail:
haslo:

Konkursy

Prezentujemy informacje dotyczące ogólnopolskich konkursów. 


 

 

Ruszyła druga edycja konkursu Audit OdyssEY

 

 

EY Polska po raz kolejny zaprasza studentów na podróż do świata biznesu. Wystarczy zainteresowanie finansami i rachunkowością, status studenta i 3- lub 4-osobowy zespół, który wcieli się w rolę audytorów. Na uczestników czekają trzy pełne wyzwań etapy pełne unikalnej wiedzy o biznesie i przedsiębiorczości w praktycznym wydaniu.

Do wygrania m.in. nagrody pieniężne z puli 30 000 zł, szkolenia ACCA Fundamentals, iPady oraz, po raz pierwszy oferta pracy w EY.

 

Rejestracja trwa do 31 marca.

Więcej informacji znajdziecie na www.auditodyssey.pl

 

 


 

Konkurs grantowy dla mediów akademickich

 

 

 

Materiały dziennikarskie o tematyce ekonomicznej, wsparcie finansowe nawet do wysokości 4500 zł, opieka merytoryczna doświadczonych redaktorów, możliwość aplikowania przez redakcję, jak i pojedynczych dziennikarzy – to podstawowe założenia konkursu grantowego, skierowanego do wszystkich redakcji mediów akademickich w Polsce, który rusza od stycznia 2017 roku. Projekt jest realizowany przez Fundację „Fundusz Mediów” w ramach działań edukacyjnych Warszawskiego Instytutu Bankowości.

W Polsce aktywnie funkcjonuje kilkadziesiąt redakcji akademickich - prasowych, radiowych i internetowych. Od lat pełnią one ważną misję na rzecz popularyzacji kultury studenckiej. Coraz częściej jednak muszą mierzyć się nie tylko z oczekiwaniami swoich odbiorców, ale i podstawowymi trudnościami, choćby w postaci sprzętu do pracy czy dodatków motywacyjnych dla osób tworzących te media.

Odpowiedzią na tego typu problemu jest inicjatywa Warszawskiego Instytutu Bankowości, który zacieśniając relacji między szeroko rozumianą branżą finansową a środowiskiem mediów akademickich, zdecydował się uruchomić Fundusz Grantowy polegający na gromadzeniu i promocji najlepszych materiałów młodych dziennikarzy o szeroko pojętej tematyce gospodarczej.

- Mam nadzieję, że pierwszy tego rodzaju program w skali kraju będzie impulsem nie tylko do rozwijania warsztatu zawodowego i tworzenia ciekawych oraz wartościowych tekstów i audycji, ale także pozwoli na zainteresowanie tematyką większej liczby osób, studiujących nie tylko kierunki ekonomiczne. Zwłaszcza, że jak wynika z raportu "Start na rynku pracy", aż 90% studentów deklaruje pozytywną ocenę własnej wiedzy ekonomicznej. Będą więc mieli oni okazję ją zweryfikować w obliczu wymagających zasad sztuki dziennikarskiej - powiedział Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, Waldemar Zbytek.

Gwarantem wysokiej jakości zgłaszanych materiałów jest Fundacja Towarzystwa Dziennikarskiego "Fundusz Mediów", która będzie jednocześnie koordynatorem projektu. Udzieli ona wsparcia aplikującym redakcjom i dziennikarzom akademickim poprzez stworzenie zespołu doświadczonych redaktorów, z którymi uczestnicy będą mogli konsultować proces przygotowywania dzieła dziennikarskiego. Redaktorzy-konsultanci, razem z reprezentantem WIB oraz Parlamentu Studentów RP, wejdą także w skład komisji oceniającej projekty aplikujące do grantów pod kątem merytorycznym i warsztatowym.

- Nie ma ważniejszej rzeczy dla początkującego dziennikarza, niż współpraca z doświadczonym redaktorem. Dlatego jesteśmy pełni uznania dla projektu Warszawskiego Instytutu Bankowości, który rozumie, że wsparcie dla dobrego dziennikarstwa musi mieć wymiar i merytoryczny, i materialny - powiedział Prezes Fundacji "Fundusz Mediów" Jacek Rakowiecki.

Więcej szczegółów na: www.funduszmediow.pl
 


 

Studenci mają szansę wygrać 25 000 zł

 

Trwa 10. edycja ABB IT Challenge – ogólnopolskiego konkursu dla studentów, w którym główną nagrodą jest 25 000 zł. W tym roku zadaniem studentów jest przygotowanie projektu, który udowodni, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia. Pomysły można zgłaszać do 2 kwietnia.

 

Uczestnicy, którzy podejmą wyzwanie ABB, będą mieli za zadanie opracować narzędzie, które wpisze się w motto „Interact with the real world” i korzystając np. z rzeczywistości rozszerzonej czy wirtualnej, usprawni wybraną przez nich dziedzinę życia. – Z okazji 10. rocznicy ABB IT Challenge postanowiliśmy nie ograniczać studentów i nie narzucać im dziedziny, której mogą dotyczyć projekty. Liczymy, że uczestnicy zaskoczą nas swoją kreatywnością i zaprezentują innowacyjne rozwiązania. W tegorocznej edycji skupiamy się na szeroko pojętej interakcji człowieka z technologią. Chcemy, aby uczestnicy sami znaleźli grupę odbiorców swojego projektu i na podstawie ich potrzeb zaprojektowali narzędzie, które usprawni ich życie – mówi Robert Banet, koordynator projektu. W ABB IT Challenge mogą wziąć udział drużyny 2- lub 3-osobowe, których członkami są studenci dowolnej uczelni.


Potęga interakcji
Tegoroczny temat konkursu odzwierciedla zagadnienia, nad jakimi pracują programiści ABB. Flagowym projektem w dziedzinie interakcji człowieka z technologią jest opracowany przez pracowników firmy robot YuMi – pierwsza maszyna przyjazna ludziom. – Chcemy pokazać, że umiejętne wykorzystanie technologii może przynieść wiele dobrego. Oczekujemy od uczestników propozycji, które przede wszystkim będą użyteczne i możliwe do wykonania – mówi Robert Banet. Poza główną nagrodą pieniężną – 25 000 zł, na najlepszych czekają też inne nagrody.  Członkowie drużyny, która zajmie drugie miejsce, otrzymają iPady Air 2. Trzeci zespół otrzyma iPady mini 4, a dla zdobywców czwartego i piątego miejsca organizatorzy przewidzieli Google Chromecast II.


Projekty, które zmieniają rzeczywistość
W poprzedniej edycji konkursu studenci przygotowywali rozwiązania, które ułatwiają proces uczenia się. Wygrała drużyna Agnieszki Kolasińskiej z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Kamila Pociota z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zespół opracował aplikację, dzięki której można monitorować i rozwijać procesy poznawcze u osób starszych.


Zapisy i więcej informacji na stronie: http://itchallenge.pl/

ABK KARIERY
Seminarium doktoranckie we WSIiZ - NAUKI O MEDIACH