Panel logowania dla poszukujących pracy:
adres e-mail:
haslo:

Praktyki zagraniczne

Międzynarodowe otoczenie, nauka języków obcych i doświadczenie zawodowe. Jednym słowem: łączenie przyjemnego z pożytecznym. W ten sposób najlepiej można określić zagraniczne praktyki zawodowe.


Współpracujemy z licznymi firmami dysponującymi ciekawą ofertą praktyk i pracy za granicą. W ramach programów europejskich realizujemy program Erasmus, umożliwiający wymianę zagraniczną studentów w celu zdobywania cennego doświadczenia zawodowego oraz zapoznania się z europejskim środowiskiem pracy.


Zagraniczne praktyki zawodowe umożliwiają:

  • doskonalenie umiejętności językowych,
  • poznanie zagranicznej kultury i sposobu pracy,
  • zwiększenie możliwości pracy na rynkach światowych i w Polsce,
  • rozwój sieci kontaktów zawodowych i historii kariery,
  • potwierdzenie trafności wyboru kierunku studiów,
  • rozwijanie umiejętności zawodowych i budowanie pewności siebie.

 


Czym jest program Erasmus?


Program Erasmus powstał w 1987 roku jako zakrojony na szeroką skalę europejski program wymiany studentów. Mimo, że jego zasięg i cele poszerzały się w kolejnych latach, główna idea pozostała ta sama: rozwijanie międzynarodowej współpracy pomiędzy europejskimi uczelniami.

 

Nazwa Erasmus nawiązuje do imienia holenderskiego humanisty, filozofa i teologa, Erazma z Rotterdamu (1466-1536) - nie bez przyczyny. Erazm, jak inni wybitni ludzie renesansu, kształcił się w wielu ośrodkach akademickich w różnych krajach Europy.

 

Sam program jest okazją do zdobywania doświadczenia zawodowego w ciekawych miejscach Europy i poznawania egzotycznych kultur. Praktyka może być realizowana w wielu rodzajach zagranicznych instytucji, takich jak np. przedsiębiorstwa i firmy, placówki naukowo-badawcze, organizacje non-profit, muzea, biblioteki i szpitale.

 

Praktyka musi być związana z kierunkiem studiów, w większości przypadków stanowi bowiem podstawę do zaliczenia obowiązkowych praktyk zawodowych w toku studiów. W innym przypadku, wyjazd w ramach Erasmusa jest zaliczany jako praktyka dodatkowa.


Aby ubiegać się o wyjazd w ramach Erasmusa, musisz…

 

  • być studentem uczelni, która posiada Kartę Uczelni Erasmusa,
  • być zarejestrowanym na studiach prowadzących do uzyskania stopnia/dyplomu (licencjata, inżyniera, magistra lub doktora),
  • mieć ukończony pierwszy rok studiów pierwszego stopnia (licencjackich, inżynierskich),
  • być obywatelem kraju uczestniczącego w Erasmusie (lub posiadać kartę stałego pobytu, ewentualnie posiadać status uchodźcy).

 

 

Poznaj opinie osób, które już wzięły udział w programie Erasmus.

 

 

Katarzyna Rolek

 Zdecydowałam się na praktykę Erasmus głównie z powodu możliwości zdobycia międzynarodowego doświadczenia zawodowego, ale również z powodu chęci poprawy znajomości języków obcych i możliwości poznania nowej kultury. Na kraj praktyk wybrałam Hiszpanię – głównie ze względów kulturowych oraz językowych.

Firma, w której odbywałam praktyki, zajmuje się marketingiem online. Praktyki trwały 3 miesiące, podczas których poznałam metody przeprowadzania kampanii marketingowych w social media, wykorzystywania Internetu i portali społecznościowych do celów marketingowych, pomagałam w przeprowadzaniu badań marketingowych.

Ponieważ moje praktyki trwały od początku lipca do końca września mogłam cieszyć się w pełni gorącym hiszpańskim latem. Oczywiście, plaża nie jest jedynym miejscem gdzie warto się udać;) Walencja obfituje w liczne zabytki oraz ciekawe miejsca godne obejrzenia.

Wyjazd na praktykę Erasmusa to niewątpliwie cenne doświadczenie, zarówno zawodowe, jak i kulturowe. Praktyka w zagranicznej firmie może nam pomóc w znalezieniu pracy, szkolimy języki obce, poznajemy obce kultury, z pewnością poleciałabym praktykę Erasmus każdemu studentowi

 

   


Grzegorz Kipa

 Firma, do której trafiłem jest małą, w zasadzie rodzinną firmą zajmującą się branżą rozrywkową (serwis www, aplikacja mobilna, tworzenie fotorelacji, imprezy sponsorowane itp.).

Mieszkanie pomógł mi znaleźć mój opiekun, mieszkałem u jego znajomych. Plusem była dobra lokalizacja (blisko siedziby firmy), niska cena (30euro za tydzień) oraz brak konieczności wpłacania zwykle wysokiej kaucji. W mieszkaniu miałem ciągły dostęp do internetu, co było jego kolejnym plusem.

Wyjazd miał olbrzymi wpływ na moją dalszą karierę, postanowiłem założyć własną działalność, współpracuję z firmą Inparty, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Zamierzam w całości oddać się tworzeniu aplikacji mobilnych, jest to dynamicznie rozwijająca się branża w naszym kraju a ja dodatkowo lubię i potrafię to robić.

 

 


Maria Bulbakh

 Na miejsce praktyk wybrałam sobie słoneczną Hiszpanię Jeszcze przed wyjazdem wiedziałam że moje praktyki odbędą się w miejscowości Lloret de Mar, w hotelu H-top Royal Star ****

Już od pierwszych minut od wejścia do hotelu wiedziałam, ze polubię miejsce swoich praktyk – i to była prawda. Mogłam liczyć na pomoc ze wszystkich stron i to że nie znam języka hiszpańskiego- nie robiło mi dużego problemu.

Do moich obowiązków należało :

-zapoznanie się z systemem rezerwacji

-zapoznanie się z organizacją pracy oraz dokumentacją

- zapoznanie się z ofertą hotelu

- odpowiadanie na e-maile, listy oraz przechowywanie dokumentów

- meldowanie oraz wymeldowanie gości hotelowych

- obsługa klientów oraz udzielanie informacji na temat hotelu, miejscowości oraz atrakcji turystycznych

 

 


Beata Adamczyk
Swoje 3 - miesięczne praktyki w ramach programu Erasmus odbyłam w firmie Webmetrics w hiszpańskiej Valencii. Przedsiębiorstwo to zajmuje się szeroko pojętym marketingiem online tzn. tworzy kampanie marketingowe online przy użyciu social media (Facebook, Twitter, Pinterest), prowadzi blogi dla swoich klientów, na zlecenia kontrahentów przeprowadza również badania marketingowe z wykorzystaniem Internetu.
    Przed wyjazdem na stypendium obowiązkowo trzeba posiadać EKUZ oraz ubezpieczenie NNW, polecam kartę EURO 26, która oprócz ubezpieczenia daje także możliwość korzystania
z przeróżnych zniżek (koszt około 80 zł). Jeśli chodzi o środek transportu, ja wybrałam polskie linie lotnicze LOT. 
Ze znalezieniem mieszkania w Valencii nie ma najmniejszego problemu, ponieważ jest to miasto typowo studenckie. Ogłoszenia o wolnych pokojach są umieszczane praktycznie na każdym słupie i gablocie informacyjnej. Średni koszt za wynajem pokoju dla jednej osoby to około 150 euro + rachunki za media. Dostęp do Internetu zazwyczaj jest darmowy. Na początku pobytu płaci się kaucję w wysokości miesięcznego czynszu, która jest zaliczana na poczet ostatniego miesiąca pobytu. Mieszkania są wielopokojowe, w pełni umeblowane i wyposażone.

Praktyki z Erasmusem, szczególnie w Hiszpani to niepowtarzalna przygoda, która na zawsze pozostaje w pamięci i sercu, a wspomnienia z niej dają siłę do podejmowania nowych wyzwań, jeszcze bardziej ekscytujacych.

 

 

ABK KARIERY
Seminarium doktoranckie we WSIiZ - NAUKI O MEDIACH