Największa konferencja Java już 14 września!

Już 14 września 2023 roku o godzinie 9:20 odbędzie się Javeloper, na który serdecznie zapraszamy! Wydarzenie będzie w formie konferencji online.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, a bilet na wydarzenie jest dostępny do pobrania na stronie: https://javeloper.pl/

RAMY CZASOWE:

  • Początek – 9:20
  • Koniec – 17:30

W PLANACH JEST WIELE CIEKAWYCH PREZENTACJI. MIĘDZY INNYMI:

➡️ Programista spotyka startup – Łukasz Filut. 

Dynamiczna historia kilku ludzi i startupów w których pracowali, skupiająca się na specyfice i wymaganiach jakie stawia przed nami startup.

Czym różni się praca w korporacji od pracy w startupie?

Czym jest mityczna elastyczność?

Czy faktycznie muszę robić wszystko?

Jakie elementy architektury są kluczowe?

Na co zwracać uwagę podczas wchodzenia w taki temat zawodowo?

Jednym zdaniem instrukcja obsługi startupu dla programisty. Będą przykłady, będa fackupy, będą sukcesy. Wszystko by wybrać dobrze i zrealizować cel czyli zbudować wartościową firmę, która zachwyci inwestorów.

➡️ Jak osiągnąć (złą?) wydajność – studium przypadków – Krystian Zybała.

Świeżutki greenfieldzik pojawia się na horyzoncie, nowe technologie, high performance, Kafka, Mongo, Postgres, Oracle? A może coś jeszcze? Myślisz sobie mikroserwisy będą, będzie zabawa… Wymagania są proste, tanio dobrze i przede wszystkim 10 kk rps na query modelu ma być… bo przecież CQRS, prawda? Razem z zespołem i kadrą menadżerską ostrzycie sobie ząbki bonus roczny za piękny… no właśnie co? Fuckup czy sukces? Pogadajmy trochę o tym, weźmy pod uwagę parę czynników na tapet  i zobaczymy czy to ma sens…

USŁYSZYMY MIĘDZY INNYMI:

  • Paweł Bogdan – Programista Javy z kilkuletnim doświadczeniem komercyjnym. Mam na swoim koncie również przygody z Pythonem i Scalą. Lubię uczyć i dzielić się wiedzą. Aktualnie programuję dla firmy Grid Dynamics.
  • Emilia Smółko – Emilia jest architektem rozwiązań w AWS. Projektuje nowe, optymalizuje istniejące, wspiera rozwiązania wykorzystujące technologie AWS. Poznawanie nowych technologii i ciągłe poprawianie to jej domena. Ponad 20 lat temu rozpoczynała swoją karierę jako Java developer.

WAŻNE INFORMACJE

Osoba biorąca udział musi zarezerwować bezpłatny bilet, dzięki któremu otrzyma link umożliwiający dostęp do wydarzenia.